Instalacja Monitoringu

Instalacja monitoringu to usługa, którą zajmujemy się od kilkunastu lat. Przez ten okres obsłużyliśmy tysiące zleceń w pełni zadowalając i spełniając oczekiwania naszych klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży teleinformatycznej posiadamy bogate doświadczenie, a także chętnie doradzamy w razie pytań. Wykonujemy instalacje monitoringu od podstaw, jak również modernizujemy i rozbudowujemy stare systemy monitoringu wizyjnego. Montaż kamer przemysłowych wykonujemy w oparciu o najwyższej jakości sprzęt, kluczowych na rynku producentów, takich jak: DAHUA, BCS, HIKVISION czy IPOX. System monitoringu to inwestycja na lata, dlatego przez długi czas dokonywaliśmy selekcji sprzętu, aby nasi klienci mogli z niego korzystać bez zbędnych awarii. Posiadamy niezbędne uprawnienia oraz profesjonalne narzędzia do montażu kamer przemysłowych, co pozwala na szybką i sprawną instalację sprzętu, a także estetykę i czystość pracy. Wykonujemy również instalacje innych systemów zabezpieczeń tj. alarmy, domofony i wideodomofony oraz automatyka bramowa.

W jakich obiektach wykonujemy instalację monitoringu?

Instalacja Monitoringu w Biurze Antel

System Monitoringu w Biurze

System monitoringu wizyjnego w biurach pozwala na kontrolę oraz ochronę przebywających w nim osób, a także ich mienia.

Instalacja Monitoringu w Sklepie Antel

Instalacja Monitoringu w Sklepie

Monitoring wizyjny w sklepach, pozwala na zabezpieczenie towaru i zmniejszenie ilości kradzieży nawet o 90%.

Instalacja Monitoringu w Szkole Antel

Systemy Monitoringu w Szkole

Instalacja kamer w szkołach i na uczelniach chroni uczniów, studentów i personel przed przemocą czy kradzieżą.

Instalacja Monitoringu Osiedlowego Antel

Instalacja Monitoringu Osiedla

Zamontowanie monitoringu wizyjnego na osiedlu zapewnia ochronę mieszkańcom i chroni ich przed atakami wandalizmu.

Instalacja Monitoringu na Stacji Antel

System Monitoringu na Stacjach Paliw

Kamery przemysłowe na stacji paliw zapewnia doskonałą rejestrację pojazdów, a także osób, które z niej korzystają.

Instalacja Monitoringu w Szpitalu Antel

Instalacja Monitoringu w Szpitalu

System monitoringu wizyjnego w szpitalu zapewnia ochronę pacjentom, a także pozwala na kontrolę obiektu.

Instalacja Monitoringu w Szklarni Antel

System Monitoringu w Szklarni i Foliach

Instalowanie kamer przemysłowych w szklarni, idealnie nadaje się do kontroli pomieszczenia z nawozami, a także minimalizuje pomyłki.

Instalacja Monitoringu w Gospodarstwie Antel

Instalacja Monitoringu w Gospodarstwie Rolnym

Montowanie systemu monitoringu w gospodarstwie rolnym pozwala na ochronę domu, budynków gospodarczych i kontrolę zwierząt.

Dlaczego warto zainwestować w instalację monitoringu?

System monitoringu wizyjnego to w dzisiejszych czasach najpopularniejsza forma dozoru i ochrony mienia, osób oraz obiektów. Spotkać możemy ją praktycznie wszędzie, niezależnie od branży, czy to sklep, osiedle mieszkaniowe, restauracja, apteka czy własne podwórko, ponieważ aktualnie każdy inwestuje w system kamer. Dzieje się tak dlatego, że wśród codziennych obowiązków nie jesteśmy w stanie przypilnować wszystkiego dokoła. Z pomocą przychodzi nam system monitoringu wizyjnego. Jest to jednorazowa inwestycja na lata, która przez ten czas może zwrócić się nawet kilkunastokrotnie. Dzięki niej możemy być w kilku miejscach jednocześnie, sprawdzać co dzieje się w naszym domu czy biurze, pijąc kawę na wyjeździe. System monitoringu, to także doskonała forma odstraszania przestępców, ponieważ zdają sobie oni sprawę, że nawet obserwacja domu czy obiektu, może zwrócić uwagę właściciela na ich osobę. Zlecając instalację systemu monitoringu chronisz siebie, swoich bliskich i nie dajesz się oszukiwać.

Często zadawane pytania

Montaż systemu monitoringu, jak również koszt jego podzespołów, różni się w zależności od miejsca instalacji kamer przemysłowych oraz rodzaju oferty jaką Państwo preferują (ekonomiczna, standardowa czy dla wymagających). 

Nasi specjaliści codziennie przygotowują dla Państwa darmowe indywidualne oferty cenowe. Dlatego, aby ułatwić Państwu zapytania o oferty, stworzyliśmy darmowy konfigurator wycen systemu monitoringu, dzięki któremu w prosty i szybki sposób wycenimy monitoring spełniający Państwa wymagania.

Jeżeli posiadają Państwo stałe łącze internetowe, jednocześnie mają Państwo możliwość zdalnego podglądu z zamontowanych kamer przemysłowych. 

Po odpowiedniej konfiguracji rejestratora, routera oraz Państwa telefonu, zdalny podgląd będzie możliwy z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu. 

W zależności od ilości kamer jakie będą Państwo posiadać, ich rozdzielczości oraz pojemności dysku, na którym zapisywane są nagrania, czas odtwarzania nagrań jest różny. 

Jednoznacznie nie da się stwierdzić ile dni zostanie zapisanych na dysku, jednakże w konfiguracji 4 kamer (bez możliwości nagrywania dźwięku) oraz dysku 1TB jest to około 27 dni.

Nasi specjaliści tworzący dla Państwa wyceny i oferty zawsze wybierają sprzęt, który będzie spełniać Państwa oczekiwania.

Dlatego kamery przemysłowe, które wyceniamy i montujemy, monitorują teren w nocy od 20 do 100 metrów.

Nasza firma wykonuje monitoring bezprzewodowy w oparciu o zewnętrze anteny do przesyłania sieci między budynkami, a także switche, jedynie w przypadku, gdy nie ma możliwości rozprowadzenia okablowania.

Nie zajmujemy się montażem kamer bezprzewodowych WiFi, ponieważ uważamy, iż nie są one w stanie kompleksowo zabezpieczyć i zarejestrować monitorowanego obszaru.  

Nasze przykładowe realizacje

Co zyskujesz zlecając instalację monitoringu?

Ochrona Domów i Obiektów Antel

Dbasz o swoje bezpieczeństwo i swoich bliskich, a także dobro Twojej posiadłości.

Zmniejszenie Aktów Wandalizmu Antel

Skutecznie kontrolujesz i odstraszasz chuliganów, złodziei czy osoby o złych zamiarach.

Oszczędność Dzięki Monitoringowi Antel

Oszczędzasz nawet do kilkuset tysięcy złotych rocznie w razie pomyłek, nie tracąc swoich klientów.

Monitoring Pracowników Antel

Nawet, jeżeli ufasz swoim pracownikom, warto mieć możliwość odtworzenia nagrań i dodatkową kontrolę.

Zdalne Odtwarzanie Monitoringu Antel

Masz zdalny podgląd na monitorowany obiekt z każdego miejsca z dostępem do internetu.

Dowód Na Wypadek Antel

Przyspieszasz wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela w razie wypadku lub innego zdarzenia.

Dlaczego my?

Nasza firma istnieje w branży teleinformatycznej od wielu lat. Posiadamy bogate doświadczenie i chętnie dzielimy się nim z Państwem. Przez wiele lat, sprawdzaliśmy i testowaliśmy sprzęt, który obecnie instalujemy naszym klientom, aby zapobiegać niechcianym usterką czy przerwą w monitorowaniu ważnych dla Państwa obiektów. Dlatego przygotowujemy indywidualne, darmowe wyceny i oferty, aby nie musieli się Państwo borykać z problemami doboru technologi i typu sprzętu monitorującego. Nasi serwisanci chętnie przyjadą do Państwa na przeprowadzenie wizji lokalnej, a także montaż przedstawionego sprzętu. Jeżeli potrzebujesz dobrego systemu monitoringu, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego.

Gdzie wykonujemy montaż systemów zabezpieczeń?

Montaż kamer przemysłowych wykonujemy w wielu miejscowościach na terenie województwa wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. 

 • Województwo wielkopolskie – Kalisz, Pleszew, Jarocin, Turek, Konin, Koło, Ostrów Wielkopolski, Kępno, Krotoszyn, a także Ostrzeszów i inne. 
 • Województwo łódzkie – Łódź, Łask, Pabianice, Sieradz, Zduńska Wola, Wieluń, Błaszki, Warta, Uniejów, Borysew, Szadek, Tumidaj, Złoczew, Broszki, Burzenin, a także Wieruszów i inne. 
 • Województwo dolnośląskie – Syców, Oleśnica, Boguszyce, Cieśle Poniatowice, Dobroszyce, Twardogóra, Międzybórz, Bukowina Sycowska, a także Ose i inne.

Podział kamer przemysłowych, ze względu na budowę

1. Kamery Tubowe

Kamery tubowe najczęściej stosowane są do obserwacji obiektów na długim dystansie, gdzie plan obserwacyjny obiektów pozostaje stały. Oznacza to, że obserwują teren w określonym kierunku i nie ma możliwości modyfikowania nagrywanego obszaru z poziomu rejestratora, a także aplikacji na laptopie czy smartphonie. Niektóre kamery tubowe posiadają jednak funkcję motozoom, dzięki niej nie można co prawda obracać kamery, jednak daje możliwość dużego zbliżenia i wyostrzenia obrazu w czasie rzeczywistym. Kamery tubowe najczęściej montowane są na zewnętrznych ścianach budynków, latarniach, parkingach, a także halach produkcyjnych.  Kamery wyposażone są w diody IR LED, dzięki czemu monitorowany obiekt widoczny jest również w nocy. W zależności od półki cenowej kamery, widoczność w nocy waha się od 10 do 100 metrów. 

2. Kamery Kopułkowe

Kamery kopułkowe idealnie sprawdzają się w monitorowaniu domu, biura czy sklepu. Ich niewielki rozmiar sprawia, że nie są tak widoczne jak kamery obrotowe czy tubowe. Dodatkowym atutem kamer kopułkowych jest to, że klient widząc kamerę nie jest w stanie jednoznacznie określić kierunku rejestracji obrazu. Niewielki rozmiar w połączeniu z montażem kamer kopułkowych na sufitach sprawia, że  ich wandaloodporność znacznie wzrasta. Kamery wyposażone są w diody IR LED, dzięki czemu monitorowany obiekt widoczny jest również w nocy. W zależności od półki cenowej kamery, widoczność w nocy waha się od 10 do 40 metrów. 

3. Kamery Obrotowe

Kamery szybkoobrotowe idealnie nadają się do monitorowania miejsc, w których istnieje potrzeba szybkiej zmiany orientacji kamery. Najczęściej wykorzystywane są do monitorowania obszarów miejskich, tj. ulica, stadion piłkarski, parking i wszelkiego rodzaju imprezy czy festiwale. Kamera obrotowa posiada wiele funkcji i ustawień. Może się obracać w zaprogramowany sposób z różną prędkością lub manualnie poprzez sterowanie użytkownika. Kamera obrotowa umożliwia płynne przesuwanie obrazu o 360°, a także w górę i w dół. Ogromną zaletą tych kamer jest to, że ich zoom optyczny pozwala na nawet 30-krotne przybliżenie a zoom cyfrowy na 16-krotne. Nadaje się to idealnie, aby z dużą dokładnością odczytać dane z rejestracji pojazdów oddalonych o kilkadziesiąt metrów. Kamery obrotowe wyposażone są w diody IR LED, dzięki czemu monitorowany obiekt widoczny jest również w nocy. W zależności od półki cenowej kamery, widoczność w nocy waha się od 40 do 150 metrów.

4. Kamery Specjalne

Kamery specjalne wykorzystuje się do nietypowych zastosowań. Jakość obrazu takich kamer jest słabsza od kamer wymienionych powyżej, natomiast idealnie sprawdzają się jako tzw. “ukryta kamera” w dzień, ponieważ nocą diody IR oświetlają obszar około 5 metrów.  Nie jest to do końca zadowalający wynik przy dość wysokiej cenie.

Podział kamer przemysłowych, ze względu na typ systemu nadzorującego

Decydując się na instalację monitoringu ważnym elementem jest dobór technologii w jakiej będzie pracować system. Typy systemu nadzorującego, dzielimy na:

 • Kamery IP

Kamery IP przesyłają obraz (oraz dźwięk, jeżeli kamera posiada) bezpośrednio przez sieć IP, umożliwiając użytkownikowi poprzez odpowiednią konfigurację zdalny podgląd, nawet bez rejestratora. Podgląd, zapisywanie i zarządzanie kamerą odbywa się za pośrednictwem architektury sieci opartej na standardowym protokole IP. Taka kamera posiada własny adres IP, jest podłączona do sieci i zawiera między innymi wbudowany serwer WWW, dzięki czemu możemy sterować kamerą zdalnie.

 • Kamery AHD

Standard transmisji danych rozwinięty przez koreańską firmę CCTV Nextchip. Wdrożony pod koniec 2014 roku. Systemy AHD pozwalają na transmisję danych w wysokich rozdzielczościach HD oraz FULL HD, za pomocą złącz stosowanych w tradycyjnych systemach analogowych. 

 •  Kamery HD-CVI

Przesył danych w instalacjach monitoringu wizyjnego, wprowadzony przez jednego z największych producentów z branży CCTV – firmę DAHUA. System HD-CVI pozwala na transmisję cyfrowej jakości sygnału HD oraz FULL HD, za pomocą standardowych przewodów stosowanych do instalacji analogowych systemów monitoringu.  

 •  Kamery HD-TVI

Standard transmisji danych w instalacji monitoringu wprowadzony przez wiodącego producenta na rynku CCTV – firmę HIKVISION. Posiada w ofercie kamery megapikselowe rejestrujące wyraźny obraz, o dużym kontraście.

Instalacja monitoringu - Lokalizacje

woj. Wielkopolskie

 

woj. Łódzkie

woj. Dolnośląskie

 • Syców
 • Oleśnica
 • Dobroszyce
 • Twardogóra
 • Bierutów
 • Milicz
 • Czeszów
 • Stradomia Wierzchnia
 • Poniatowice
 • Międzybórz 
 • Grabownica
 • Kuźnica Cieszycka