Instalacja Alarmu

Instalacja alarmu to najczęściej wykonywana przez naszą firmę usługa, zaraz po instalacji systemów monitoringu. Dzieje się tak dlatego, że instalacje alarmowe skutecznie zabezpieczają wnętrze budynków, a w połączeniu z systemem monitoringu wizyjnego, dają stu procentową kontrolę obiektu przed intruzami. Instalacje alarmowe wykonujemy od wielu lat. Specjalizujemy się w instalacji systemów zabezpieczeń obiektów tj. biura, sklepy, osiedla, hale produkcyjne i magazynowe, szkoły, stacje paliw i wiele innych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży teleinformatycznej, posiadamy dużą wiedzę z zakresu wykonywanych usług. Chętnie doradzamy naszym obecnym i przyszłym klientom w doborze odpowiednich rozwiązań, dzięki czemu czują się bezpiecznie i “mają wszystko pod kontrolą”. 

Instalacje alarmowe wykonujemy od podstaw, jak również modernizujemy i rozbudowujemy stare systemy alarmowe. Sprzęt jaki wykorzystujemy do instalacji systemów alarmowych pochodzi od polskiego producenta – firmy SATEL, która produkuje, miedzy innymi centrale alarmowe od 1990 roku. Posiadamy niezbędne uprawnienia oraz profesjonalne narzędzia do montażu systemów zabezpieczeń, co pozwala na szybką i sprawną instalację sprzętu, a także estetykę i czystość pracy. 

W jakich obiektach najczęściej wykonujemy instalację alarmu?

Instalacje Alarmowe w Domu Antel

Instalacja Alarmu w Domu i Mieszkaniu

System alarmowy w domu czy mieszkaniu, pozwala na zabezpieczenie pomieszczeń, drzwi, okien a nawet podwórka.

Instalacje Alarmowe w Biurze

Montaż Systemu Alarmowego w Biurze

Instalacja systemu alarmowego w biurze, pozwala na zabezpieczenie sprzętu komputerowego, ważnych dokumentów czy sejfów.

Instalacje Alarmowe w Sklepie

Instalacja Alarmu w Sklepie i Markecie

System alarmowy w sklepie i markecie, zabezpiecza towar a montowane czujki zbicia chronią okna i drzwi przed wandalizmem i intruzami

Instalacje Alarmowe w Magazynie Antel

Montaż Systemu Alarmowego w Magazynie

Instalacja systemu alarmowego w magazynie, chroni towar, a także sprzęt i urządzenia podczas nieobecność pracowników.

Instalacje Alarmowe w Warsztatacie Antel

Instalacja Alarmu w Warsztacie Samochodowym

System alarmowy w warsztacie samochodowym, zabezpiecza nie tylko sprzęt i narzędzia, ale również mienie klientów.

Instalacje Alarmowe w Straży Antel

Montaż Systemu Alarmowego w Straży Pożarnej

Instalacja systemu alarmowego w straży, zapewnia ochronę pomieszczeń, sprzętu i wyposażenia straży pożarnej, a także odstrasza intruzów.

Instalacje Alarmowe w Aptece Antel

Instalacja Alarmu w Aptekach i Punktach Aptecznych

System Alarmowy w Aptekach i Punktach Aptecznych, zabezpiecza obiekt przed włamaniem, a także chroni ważne lekarstwa przed kradzieżą.

Instalacje Alarmowe w Gospodarstwie Antel

Montaż Systemu Alarmowego w Gospodarstwach

Instalacja systemu alarmowego w gospodarstwach rolnych, chroni sprzęt, maszyny i urządzenia rolnicze przed kradzieżą i wandalizmem.

Dlaczego instalacja alarmu to dobra inwestycja?

Instalacje alarmowe to bardzo popularne rozwiązania do ochrony domów i obiektów. Ze względu na niewygórowaną cenę takiego systemu, instalacja alarmowa jest już standardem w nowo budowanych domach czy firmach. Dzięki niej mogą Państwo zdalnie i lokalnie zabezpieczać obiekt różnymi czujkami, które spełniają określone zadania, opisane poniżej. Co więcej, instalacje alarmowe posiadają szereg funkcji i ustawień, dzięki czemu z powodzeniem mogą Państwo sterować automatyką domu czy firmy tj. bramy wjazdowe, bramy garażowe i magazynowe, furtki, rolety, a nawet automatyczne podlewanie ogrodu, zdalnie z urządzenia mobilnego. Systemy alarmowe oferują wiele powiadomień GSM, dzięki czemu w ciągu kilku sekund jesteśmy powiadamiani o zdarzeniach, które wykrył system alarmowy m.in. alarm włamaniowy, alarm napadowy, alarm pożarowy, wzywanie pomocy, informacja o zalaniu, informacja o braku prądu w obiekcie.   

Co zyskujesz z instalacją alarmu?

Instalacje Alarmowe w Domu Antel

Zabezpieczasz obiekt wraz z całym wyposażeniem. Otrzymujesz informacje o stanie systemu i alarmach na terenie budynku.

Instalacje Alarmowe Antel

Sterujesz zabezpieczeniem budynku i automatyką zdalnie z poziomu aplikacji.

Oszczędność z Instalacją Alarmową Antel

Zaoszczędzasz, nawet do kilkuset tysięcy złotych chroniąc swoje auta i wyposażenie systemem alarmowym.

Grupa Interwencyjna Antel

Możesz podpiąć grupę interwencyjną co dodatkowo wzmacnia ochronę, odstrasza i nie jest zbyt drogie.

Czujka Dymu Antel

Wiele rodzajów czujek skutecznie chroni obiekt przed pożarem, zalaniem czy pozostawieniem otwartego okna.

Instalacje Alarmowe Zapobiegają Kradzieżom Antel

Skutecznie odstraszasz złodziei, jeszcze zanim wejdą na teren Twojej posesij czy przedsiębioirstwa

Dlaczego my?

Instalacjami systemów alarmowych, a także branżą teleinformatyczną zajmujemy się od kilkunastu lat. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie wykonywanych usług i chętnie dzielimy się nim z Państwem. Przez wiele lat, sprawdzaliśmy i testowaliśmy sprzęt, który obecnie instalujemy naszym klientom, zapobiegając niechcianym usterką czy przerwą w ochronie ważnych dla Państwa obiektów. Dlatego przygotowujemy indywidualne, darmowe wyceny i oferty, aby zapewnić Państwu najwyższej jakości technologie i stuprocentową satysfakcję z późniejszego montażu i użytkowania sprzętu. Nasi serwisanci chętnie przyjadą do Państwa na przeprowadzenie wizji lokalnej, a także instalacji wycenionego sprzętu. Jeżeli potrzebujesz dobrego systemu alarmowego, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego.

Instalacja alarmów – lokalizacje

Montaż alarmów oraz systemów zabezpieczeń, wykonujemy od lat w wielu miejscowościach województwa wielkopolskiego i łódzkiego. Instalacje alarmowe przeprowadzamy w większych miejscowościach, takich jak: Kalisz, Sieradz, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Kępno, Turek, Konin, Zduńska Wola czy Krotoszyn, a także we wszystkich okolicznych miejscowościach. Są nimi, między innymi Brzeziny, Błaszki, Opatówek, Gołuchów, Ostrzeszów, Warta, Lisków, Stawiszyn, Malanów, Antonin czy Rychwał.

Rodzaje czujek w instalacjach alarmowych

1. Czujki Ruchu

Najczęściej stosowane w instalacji systemu alarmowego, są oczywiście czujki wykrywania ruchu poprzez wielkość i poruszanie ciepła. Idealnie nadają się do ochrony pomieszczeń, ponieważ skutecznie wykrywają ruch z odległości, a także bezpośrednio pod czujką ze względu na sensory umieszczone w dwóch miejscach. Najczęściej montowane przy sufitach są również bardzo wandaloodporne. Zasięg czujek ruchu to około 12×12 metrów oraz kąt widzenia 85°. Ze względu na możliwość zaprogramowania nazw czujką, dostają Państwo dokładną informację, w jakim pomieszczeniu czujka wzbudziła alarm.

2. Czujki Dymu i Ciepła

Czujki dymu i ciepła idealnie nadają się do pomieszczeń, w których istnieje zagrożenie ulatniania się dymu (czadu). Skutecznie zapobiega zaczadzeniu czy zadymieniu całego obiektu, ze względu na wczesne wykrywanie czadu. W zależności od zaprogramowania wyjścia centrali alarmowej, ustalamy w jaki sposób chcą Państwo być powiadomieni o ulatnianiu dymu. Może być to, np: sms i głośny sygnał mini syreny w kotłowni. 

3. Czujki Zalania

Jest to świetne rozwiązanie w łazienkach, kuchniach i kotłowaniach. Umieszczona czujka zalania pod zlewem, umywalką czy piecem pozwala na szybką interwencję w razie przecieków. Powiadomienia sms poinformują Cię o zaistniałej sytuacji zanim sam zdążysz się zorientować. 

4. Czujki Zbicia Szyby

Czujki zbicia szyby to doskonałe rozwiązania dla sklepów, marketów czy biura, w których występują duże, liczne okna. Doskonale reaguje na dźwięk tłuczonego szkła, dzięki zastosowaniu wielostopniowych wzmacniaczy selektywnych, a także coraz częściej obróbki mikroprocesorowej. Tym samym wzbudza alarm włamaniowy i powiadamia wszystkie zaprogramowane numery telefonów o włamaniu, wyłącznie poprzez zbicie szyby. 

5. Czujki Magnetyczne (kontaktrony)

Czujki magnetyczne, nazywane inaczej kontaktronami to zestaw składający się zawsze z dwóch elementów. Są to magnes i kontaktron. Działają w taki sposób, że jeżeli pozostają blisko siebie, wtedy ich obwód jest zamknięty (bądź otwarty – w zależności od obwodu) natomiast, kiedy oddalają się od siebie następuje rozwarcie (bądź zwarcie) wzbudzające alarm.  Czujki magnetyczne to idealne rozwiązanie na drzwi, okna czy rolety zewnętrzne. Podczas uzbrojenia alarmu, wszystkie kontaktrony muszą być blisko siebie, inaczej nie uzbroimy alarmu. Co ważne występują dwa rodzaje czujek magnetycznych. Kontaktrony czołowe i boczne. Te pierwsze nadają się do umieszczania, np: wewnątrz drzwi i okien, natomiast te drugie montowane są na powierzchni. 

6. Czujki Wibracyjne

Czujka wibracyjna (inercyjna) wykrywa włamywacza, zanim ten zdąży sforsować drzwi, okna czy kraty. Wszelkie działania intruza typu forsowanie łomem czy rozwiercanie zamka, powodują drgania o wysokich częstotliwościach. Czujki wibracyjne są bardzo wrażliwe na tego typu działania. Wzbudzają alarm i wysyłają powiadomienia na wszystkie zaprogramowane numery telefonów. Czujkę wibracyjną montuje się bezpośrednio do chronionej powierzchni – im powierzchnia lepiej przenosi drgania tym czujka wibracyjna lepiej wykonuje swoje zadanie. Czujka wykrywa drgania o określonej częstotliwości (10Hz – 5000 Hz), dlatego deszcz, wiatr, przejeżdżający samochód czy lecący samolot nie wzbudza alarmu.